Zastosowanie imbiru w medycynie naturalnej

Właściwości lecznicze imbiru sprawiły, że dzisiaj roślina ta jest wykorzystywana do leczenia różnych schorzeń i łagodzenia niektórych dolegliwości w wielu domach. Napój imbirowy, jak i inne specyfiki przygotowane na bazie tej rośliny wcale nie są trudne do przyrządzenia.
Najczęściej imbir jest wykorzystywany przede wszystkim do leczenia przeziębień oraz stanów grypowych. W takich przypadkach doskonale sprawdza się napój z tej rośliny, gdyż wywołuje poty i skutecznie pomaga pozbyć się choroby. Przyrządzenie takiego napoju polega na ugotowaniu trzydziestu gramów świeżego imbiru w dwóch szklankach wody. Następnie dodajemy łyżeczkę cukru i leczniczy napar jest już gotowy do wypicia.
Imbir może być również wykorzystywany w wielu innych dolegliwościach. Sok ze świeżego imbiru (po starciu na tarce i odciśnięciu) może być stosowany w chorobie lokomocyjnej, a także w przypadkach zatruć pokarmowych.
Z imbiru można również przygotować kąpiel dla stóp, zwłaszcza kiedy narzekamy na przemarznięcie i na kłopoty z zasypianiem, wywoływane zimnymi stopami. Wystarczy do miednicy wlać gorącą wodę oraz wsypać dwie łyżeczki sproszkowanego imbiru. Taką mieszankę mieszamy, a następnie moczmy w niej stopy przez około piętnaście minut.
Ponadto z imbiru przyrządza się nalewkę na trawienie. Do jej przyrządzenia potrzebny jest imbir, daktyle oraz dobrej jakości wódka. Do dużego słoika wrzucamy pokrojony na kawałki imbir oraz daktyle. Następnie zalewamy wszystkie składniki wódką
i szczelnie zakręcamy słoik, odstawiając go w ciemne miejsce na około trzy – cztery tygodnie.

7 myśli nt. „Zastosowanie imbiru w medycynie naturalnej

  1. Annie

   Zastanawia mnie tylko jaki skutek może mieć takie regularne i długotrwałe przyjmowanie imbiru. Czy można się na niego uodpornić albo jeszcze gorzej uzależnić, tak że bez niego organizm rozleguluje się?

   Odpowiedz
   1. omg

    tak jak i możesz się uzależnić od ziemniaków, jeśli jesz je co dzień do obiadu, omg… ludzie myślcie głową…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.