Zastosowanie imbiru w kosmetyce

Imbir pomimo tego, iż ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej, to jest również rośliną coraz częściej wykorzystywaną w przemyśle kosmetycznym.
Imbiru do preparatów kosmetycznych dodawano już w starożytności. Sprawiał, że skóra stawała się gładka i jędrna. Imbir przy tym ma również działanie ochronne oraz bakteriobójcze.

Oto przykładowe zastosowania imbiru w kosmetyce:

  • Maseczka imbirowa – dwie łyżeczki imbiru w proszku mieszamy z łyżką wody mineralnej, by powstała gęsta papka. Następnie maseczkę nakładamy na twarz, omijając okolice nosa, oczu oraz ust. Na twarzy trzymamy przez dwadzieścia minut, po czym zmywamy ją letnią wodą. Maseczka ma działanie oczyszczające oraz odkażające.
  • Imbirowa odżywka do włosów – maskę imbirową przygotujemy z kłącza imbiru. Ścieramy je na tarce i mieszamy z dwiema łyżeczkami oliwy z oliwek oraz z kilkoma kroplami soku z cytryny. Maskę wmasowujemy we włosy, po czym zawijamy głowę w ręcznik na około trzydzieści minut. Maska imbirowa sprawia, że włosy stają się błyszczące oraz zdrowe.
  • Imbir na cellulit – pół szklanki oleju z pestek z winogron mieszamy z łyżką fusów kawowych, łyżką cynamonu oraz ze startym kłączem imbiru. Taką mieszankę wmasowujemy energicznie w miejsca, w których widoczna jest skórka pomarańczowa. Następnie owijamy ciało folią i kocem, a po upływie dwudziestu minut zmywamy kurację za pomocą letniego prysznica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.