Przeciwwskazania do stosowania imbiru

Imbir pomimo swoich rozlicznych właściwości leczniczych niestety nie może być wykorzystywany przez wszystkich.

Ze względu na dość palący oraz ostry smak po imbir nie powinny sięgać między innymi kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Stosowania imbiru zaleca się także unikać osobom cierpiącym na schorzenia układu pokarmowego (wrzody żołądka, dwunastnicy).

Badania przeprowadzone przez naukowców wyraźnie wykazały, iż imbir bierze udział w krzepnięciu krwi – z tego względu jego zażywanie odradza się osobom, które czekają na różnego rodzaju zabiegi oraz operacje.

Skutki uboczne ze stosowania imbiru są stosunkowo rzadkie, ale warto wiedzieć, iż imbir przyjmowany w zbyt dużych ilościach może być przyczyną zgagi, biegunki oraz podrażnienia jamy ustnej.

4 myśli nt. „Przeciwwskazania do stosowania imbiru

  1. lolek

    Jak we wszystkim umiar ! Imbir tak , ale nie forte , ale lajt . Aby wykorzystać maksymalnie i optymalnie – rozgnieść np . wyciskarką do czosnku umiarkowaną ilość . Zalać letnią wodą , tak z pół litra wody , zlać do butelki – szklanej !! , odczekać w temperaturze pokojowej kilka godzin , a potem schować do lodówki . Tak przygotowany kondensat rozcieńczam robiąc sobie napój imbirowy o słabej mocy . Zużywam w 2 , 3 dni . Oprócz właściwości świetnie gasi pragnienie i tłumi !! apetyt . Siłę napoju zawsze można dostosować do możliwości własnego organizmu . Polecam !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>